fırat boru
© Copyright 2009 Özüsağlam Dekorasyon & Tadilat & Su Arıza Adana
FIRATPEN
FIRAT BORU
Evinizde işyerinizde Fıratpen 'i seçmeniz için bir çok neden vardır. Öncelikle Fıratpen Adana 'nın sert güneş ışığından ve diğer dış etkenlerden etkilenmez, deforme olmaz ve özel tasarım siyah EPDM conta sayesinde sızdırma yapmaz.
Profil yüzeyinde bulunan eğimler nedeniyle suyun tahliyesi daha hızlı olduğundan Fıratpen Adana 'nın kışın durmayan yağmurlarında veya sonrasında sızıntı yapmaz..
Fıratpen 'de özel tasarlanmış su kanalı, dışa doğru 9º’ lik eğimi ve su toplama haznesi sayesinde suyun ve nemin rahatlıkla dışarı atılmasını sağlar.
Su tahliye kanallarında dış cidar ile iç cidar arasındaki yükseklik farkı, tahliye edilen yağmur suyunun rüzgarın etkisi ile içeri girmesini engeller. Ayrıca destek sacı bölümüne temas etmeyen bu kanallar havalandırmayı da sağlar.
Menteşe vidası doğrudan menteşe destek sacına atıldığından, zaman içerisinde kanadın sarkma riski ortadan kalkar.
Cam çıtaları 15º eğimlidir; bu sayede cam yüzeyine baskı yaparak camın daha iyi tutunmasını sağlar ve üzerinde toz birikmez.
Profilin altındaki tırnaklar; rahatlıkla takılıp sökülmeyi, doğramanın montajı esnasında teraziye alınmasını, ısı transferini azaltmayı sağlar ve ayrıca tüm detay profillerle uyumlu olarak çalışır.
Profiller; özel tasarlanmış, çift oluklu ve galvanizli tek tip takviye saçları ile güçlendirildiğinden, Fıratpen 'in dış yüklere karşı mukavemeti çok yüksektir.
Tek cam, 20 mm çift cam, 24 mm çift cam ve 32 mm üçlü cam çıtaları olmak üzere 4 adet cam çıtası ile değişik cam kalınlıkları için zengin çözümler sunar. Ayrıca diğer tüm çıtaların uygulanması da mümkündür.
Tüm ana profiller en az 5 odacıklı olduğu için mükemmel ısı yalıtımı sağlar.

Her türlü projeye mükemmel bir uyum sağlayan Fıratpen Panjur Sistemleri, bina dış yüzeyine taşmayan panjur kutusuyla cephe bütünlüğünü bozmayan tasarımı, doğal ahşap desenli laminasyon kaplama seçenekleri, estetik görünümleri ve işlevsellikleri ile mimari ve dekoratif beklentilerinize uygun çözümler sunar.


Fırat Boru Adana da en çok tercih edilen PVC atık su boru ve ek parçaları markasıdır. Villa ve çok katlı konutlarda, hastanelerde, okullarda, otellerde, endüstriyel ve sportif vb. yapılarda ekolojik ve ekonomik olması ve fiziksel yapısını 60ºC sıcaklığa kadar koruması ile uzun süreli kullanımlar için, yapı temeli ve yapı içi atık sularının sızıntı yapmaksızın ideal ve güvenli bir şekilde tahliye edilmesini sağlarlar.


Fırat Boru ve ek parçaları TS 275-1 EN 1329-1 kalite standartlarına göre tanımlanan BD uygulama sınıfı et kalınlıklarında üretilirler. Pürüzsüz iç ve dış yüzeyleri sayesinde tortu ve birikinti oluşumuna izin vermez, bakteri üretmez ve koku yapmazlar.
    
Sert PVC hammaddesinden üretilen Fırat Boru ve ek parçaları DIN 4102 standardlarında ve Ulusal Yangın Yönetmeliğinde B1 olarak tanımlanan zor alevlenici yapı malzemesi sınıfındadır. Fırat Dublex PVC esaslı atık su ve ek parçaları bu özelliği sayesinde (PP esaslı ürünler alev alırlar ve yanıcıdırlar) olası yangınlarda alev almaz ve yangının katlar arası geçişine izin vermezler. Bu nedenle çok katlı yapılarda özellikle tercih edilirler.

Fırat Dublex PVC atık su boru ve ek parçaları 50 - 315 mm çap ve 150 - 6000 mm aralığındaki boy seçenekleri ile yapılarınızdaki her türlü atık su tahliye ihtiyaçlarınızı karşılar. Dublex PVC atık su ek parçaları; "o-ring"li contası ve tam uyumlu conta yuvası sayesinde kesinlikle sızdırmazlar. Kolayca takılıp ve çıkarılabilmesi sayesinde tahliye sistemi montajı hızlıca yapılır ve kesme, bükme, yapıştırma vs. gibi zahmetli işçilikler gerektirmez.

Ekonomi İş Şirketler
Adres: Saydam Caddesi - No:75/A - Seyhan - Adana
Telefon: +90 322 352 65 26 - 27
Dekorasyon & Tadilat & Su Arıza

FIRAT BORU ADANA BAYİ
FIRATPEN ADANA BAYİ
www.ozusaglam.com
Ana Sayfa       |       Dekorasyon       |      Tadilat       |       Su Arıza      |      Fırat      |      Referanslarımız      |      İletişim     |   Su Borcu Sorgulama